Urban Rivals

10/28/2012

 
Urban Rivals to bardzo ciekawa darmowa gra przeglądarkowa. A co ją wyróżnia? Jest to gra karciana, w której możemy toczyć rozgrywkę z graczami z całego świata. Gra cechuje się bardzo ciekawymi kartami, które wyposażone są w interesującą charakterystykę, czary, umiejętności i posiadają oryginalny wygląd.

W grze chodzi o to, o co w większości tego typu produkcji - pokonanie przeciwników, zgarnięcie jak największego bogactwa (nowe, kosztowne karty), a także stanie się najsilniejszym graczem. Gra przypomina pod względem zasad podobne karcianki, takie jak Magic: the Gathering albo nawet Pokemon Trading Card Game. Gracz posiada talię kart, z których wybiera minimum osiem i tworzy talię rozgrywającą (deck - z niego wyciągane są po cztery karty w każdej grze). Na kartach umieszczone są różnorodne postacie, które wyposażone zostały w podstawowe parametry, takie jak atak, obrażenia i dodatkowe cechy.

Tym, co wyróżnia Urban Rivals na tle karcianek, jest brak kart-przedmiotów, zaklęć i podobnych dodatków. Postacie zdobywają za to kolejne poziomy i rozwijają się, zaś gracz otrzymuje za walki doświadczenie i nagrody. Nagrodami mogą być pieniądze albo bonusowe karty. Choć gra wydaje się początkowo skomplikowana, wyposażona została w tutorial. Dzięki niemu możemy szybko wdrożyć się w rozgrywkę. Rozwiązanie w tutorialu przypomina tutoriale z gier Pokemon Trading Card Game - pierwsze mecze rozgrywany właśnie z trenerem, tutaj: Kate.

Sama rozgrywka nie jest tak naprawdę skomplikowana. Na początku losowane są cztery karty, a każda posiada po dwanaście punktów akcji i punktów życia. W meczu odbywają się cztery rundy - w ich czasie nasze karty pojedynkują się z kartami przeciwnika. Jeśli po zagranych rundach posiadamy więcej punktów życia niż przeciwnik - wygrywamy. Wszystkie karty przeciwnika widzimy od samego początku, dzięki czemu nie ma tutaj dużych zaskoczeń i losowości - w grze liczy się udana strategia i myślenie. Choć zasady gry są proste, to same przygody i walka z innymi graczami już niekoniecznie.

Gra uczy, jak planować i wykonywać ataki, które mają wykorzystać słabości przeciwnika. Musimy dbać o korzystanie z umiejętności i bonusów, a także rozsądne korzystanie z punktów akcji (pillz). Gdy zyskujemy wyższe poziomy, otwiera się przed nami dostęp do innych sal. Istnieje wiele trybów gry, na przykład turniejowy, albo survivor. Możemy brać udział w turniejach, walczyć z wybranymi graczami i wiele, wiele więcej.

Interesującym elementem gry jest możliwość kupowania nowych kart, a także handlowania z graczami. Walutę w grze zdobywamy poprzez wygrywanie walk albo kupowanie za realne pieniądze. Gra zasługuje też na uwagę ze względu na naprawę ciekawą warstwę wizualną. Karty rysowane są bardzo dokładnie i mają klimat. Większość z nich mocno się różni, co wpływa na zróżnicowanie doznań podczas rozgrywki.

Gra z pewnością usatysfakcjonuje zapalonych graczy, lubujących się w karciankach. Urban Rivals jest darmowa i po Polsku!

Comments are closed.

    Kategorie

    All
    Gry Akcji
    Strategiczne
    Symulacyjne